תמיכה בפוריות טבעית

השגת הריון הינו תהליך שיכול להמשך מספר חודשים, שנה ואף יותר. כאשר התהליך מתארך, רבים ממהרים לחפש פתרון אצל רופאי פוריות, שברוב המקרים מפנים אותם לטיפולי הפריה חוץ גופית-IVF.

הרפואה הקונבנציונאלית מפותחת מאוד בימינו, וישנם מקרים שללא הרפואה הקונבנציונלית הסיכוי להשגת הריון הוא אפסי. יחד עם זאת, רוב המקרים אינם כאלו ואפשר להשיג הריון בעזרת פוריות טבעית, למרות זאת רבים מדי ממהרים להסתייע בטיפולי פוריות, מבלי להבין את ההשלכות לכך.

בעיות פוריות של נשים יכולות לנבוע ממספר רב של גורמים, לכן כאשר מטפלים בצמחי מרפא, קודם כל מאתרים את מקור הבעיה, מבינים מהיכן מגיע חוסר האיזון בגוף ומתחילים בטיפול הוליסטי שמתייחס לגוף כמכלול.

מתי כדאי לגשת לטיפול?

אם הכל תקין, אפשר לפנות לתמיכה טבעית באמצעות צמחי מרפא ותזונה טבעית, לאחר 6-3 חודשים של ניסיון להיקלט או לפי ההרגשה האישית שלך.

אם את סובלת מאחת או יותר מהבעיות שמוזכרות למטה, עדיף לגשת לטיפול טבעי, עוד לפני שמנסים להיכנס להריון.

משך הטיפול?

משך הטיפולים משתנה על פי מצבך ואופי הבעיה איתה את מגיעה לטיפול.

לדוגמא, כדי לשפר את איכות הביציות ולהגיע לתוצאות מקסימליות נדרשים לפחות 3 חודשים, לעומת זאת בטיפול בעיבוי רירית הרחם, ניתן לראות תוצאות תוך מספר ימים.

איך זה עוזר?

תמיכה בפריון באופן טבעי מסייעת לקליטת הריון ללא תופעות לוואי מיותרות. טיפולי פוריות טבעיים באמצעות צמחי מרפא ותזונה טבעית, יכולים לעזור בכמה מישורים: איזון הורמונלי, בעיות ביוץ, FSH גבוה, רזרבה שחלתית נמוכה, רירית דקה, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות, פוליפים ומיומות, בעיות משקל, אנדומטריוזיס, שיפור איכות הזרע, חיזוק נפשי, הרגעה ועוד…

סוגי טיפול - פוריות טבעית

לרוב מצביע על פעילות שחלתית ירודה, חומרים פעילים שבצמחי מרפא יחד עם תזונה בריאה ומאוזנת, יגרמו לשחלות לתפקוד בצורה אופטימלית, מה שיביא לירידה ב-FSH

תזונה בריאה ומאוזנת יחד עם אורח חיים בריא מגבירה משמעותית את הסיכוי שלכן להריון. בנוסף כשמשלבים צמחי מרפא, המכילים חומרים פעילים היכולים לשפר משמעותית את מצבכן הגופני בכלל ופעילות מערכת הרבייה בפרט, וכך להגביר עוד יותר את הסכוי שלכן להריון בריא בזמן קצר יותר.

דלקת ברירית הרחם, קשה מאוד לאבחון, בפועל מפריע להשתרשות העובר ברירית הרחם וכך גורמת לבעיות פריון, קיימים צמחי מרפא היכולים להוריד משמעותית את הדלקת ולפנותה מהגוף, בנוסף נשלב תזונה אנטי דלקתית.

לפעמים הכל תקין והריון פשוט לא מגיע, זה קורה לא מעט, %25-15 מתקשים להרות ללא סיבה הנראית לעין. לכן כאן אנחנו משתמשים באבחון כולל של כלל מערכות הגוף ואבחונים נוספים כמו אירידיולוגיה ודופק, המסעיים לנו להגיע למקור הבעיה.

מחזור סדיר מגביר משמעותית את הסיכויים להרות, טיפול שלנו יכול לעזור במקרים של מחזור תדיר מדי, מחזור שמאחר, מחזור שלא מגיע בכלל, שחלות פטלציסטיות, דימומים לא סדירים ועוד.

חוסר חשק מיני מקשה על תהליך כניסה להריון. סביר להניח שיש סיבה לכך, יכול להיות שזה מסמן על איזשהו חוסר איזון הורמונלי, על מצב נפשי מסויים. חשוב לתת על זה את הדעת ולאזן כדי להשיג תוצאות פריון מקסימליות וכבונוס להנות על הדרך

כיום ידוע שסטרס פוגע בפריון, ולכן חשוב מאוד לפני שמנסים להרות, להפחית סטרס, להוריד עומסים, ולהגיע לתכנון משפחה בצורה נינוחה ורגוע יותר.

יש חשיבות רבה למיקום של פוליפים ושרירנים, ככל שהם יותר בולטים לחלל הרחם, כך הסיכוי שיפריעו בהשרשת העובר גדולים יותר. אנו משתמשים בצמחי מרפא ותזונה להקטנת הממצעים האלה.

כשמדובר בממצעים קטנים אפשר אף להעלימם. חשוב להבין, שהתהליך הזה לוקח זמן, וההצלחה תלויה בהתמדה שלך וגודל הממצא ההתחלתי.

הגברת זרימת דם לרחם ולשחלות משפרת משמעותי את התפקוד של המערכת הרבייה הנשית, תגביר סיכויים להשרשת עובר ולהריון. שיפור זרימת דם יכול לסייע לנשים הסובלות מקור, עם ספירת דם ומדדי ברזל נמוכים, בנוסף אם בבדיקת אולטרסאונד רירית קטנה מ- 7 מ”מ.

 

חוסר איזון הורמונלי יכול לגרום לבעיות שונות כגון: משקל עודף, משקל נמוך או שינויים דרסתיים במשקל, עייפות, עצירות או יציאות תקופות מדי, כאבים, נשירה, חוסר תאבון, תאבון מוגבר, מצבי רוח, עצבנות, חוסר איזון בבלוטת התריס ועוד. כל אלה יכולים לגרום לבעיות פוריות לכן חשוב מאוד להגיע לאיזון לפני שמנסים להרות.

 

המצב פה מאוד עדין, גוף של אישה הסובלת מאנדו מאוד רגיש לשינויים בכלל ושינויים הורמונליים בפרט, הרבה נשים פה לוקחות גלולות כדי להרגיע את התמונה הסוערת, ולפני הריון נדרשת הפסקת גלולות שזה מצב לא פשוט בפני עצמו, ובנוסף יש את הנסיון להרות. מי שמחליטה להרות בדרך הטבעית יש דרך לעזור לך להרות באופן טבעי באמצאות צמחי מרפא ותזונה.

 

עודף משקל הוכח כפוגע באיכות הביציות, ולכן פוגע בפריון ישירות. בנוסף עודף משקל יכול לגרום לחוסר איזון הורמונלי, הפוגע בפריון. אם תפחיתי את המשקל שלך אפילו באחוזים בודדים, תוכלי לשפר את הסיכוי שלך להריון בצורה משמעותית.

 

אם את נקלטת להריון בלי שום בעיה, אבל חווה הפלות חוזרות ונשנות המקשות על הגוף והנפש , פעם אחר פעם. חשוב מאוד להכין את הגוף שלך וגם את הנפש שלך ולהביא אותך במצב מאוזן להריון הבא. כהה הסיכוי שהריון הבא יעבור בשלום הרבה יותר גבוה.

יש קשר בין מערכת העיכול והפריון שלנו. הרי מערכת העיכול שלנו היא זו שמספקת דלק למערכת הרבייה שלנו, לכן אם מערכת העיכול לא תעבוד כמו שצריך, היא לא תזין את המערכת רבייה ותפגע בפריון. הבעיות הנפוצות הן:שלשולים, עצירות, כאבי בטן, נפיחות, קרון, קוליטיס, מעי רגיש ומעי דליף.הפחתת סטרס והרגעה

 

חסר בויטמינים, מינרלים ונוטריינטים חיוניים יכול לגרום לקושי להרות. לכן חשוב מאוד לפני שמתחילים לנסות להרות להשלים את החסרים ולדאוג שכל בדיקות הדם יהיו בנורמה

שאלות נפוצות - פוריות טבעית

האם טיפולי פוריות טבעיים יכולים להסדיר לי את הביוץ?

בהחלט, יש צמחי מרפא רבים שיכולים לעזור ולסייעה לנו בנושא הסדרת הביוץ הנגרם מסיבות שונות.
חשוב לשלב תזונה נכונה, במיוחד במקרים של שחלות פוליציסטיות.

האם טיפולי פוריות טבעיים יכולים להחליף IVF?

זה מאוד אינדיבידואלי. במקרים מסוימים כן, יכולים לעזור להיקלט באופן טבעי ולמנוע צורך להגיע לטיפולי IVF.
תמיד קודם כל כדאי להתחיל ולנסות טיפול טבעי, ואם לא ילך, לעבור לטיפול IVF בשילוב עם צמחי מרפא.
לעומת זאת יש מקרים, לדוגמא כמו רחם ללא חצוצרות, שבמקרה כזה טיפול טבעי לא יכול לעזור ולכן כדאי לפנות ישר ל-IVF.
בכל מקרה חשוב לעשות אבחון ע”י איש מקצוע, ולכל אישה יומלץ תהליך שונה לפי הצרכים שלה.

האם אני אצטרך להפוך לטבעונית?

ממש לא, תזונה מותאמת לכל אחת באופן אישי.

האם טיפולי פוריות טבעיים יכולים למנוע הפלות מוקדמות?

כן. הפלות יכולות להיגרם מסיבות רבות ומגוונות.
הדבר הכי חשוב זה להבין מה מקור הבעיה, האם זה בגלל סטרס? הספקת דם לקויה?בלוטת התריס לא
מאוזנת? בעיה באיכות הזרע? ביצית או הרירית?

ברגע שמבינים את מקור הבעיה ניתן להתאים צמחי מרפא, שיכולים לסייעה לפתרון הבעיה הקיימת.

האם טיפולי פוריות טבעיים יכולים להחליף PGD?

לא. יכולים לתמוך בתהליך, אבל אין ברפואה טבעית משהו שיכול להחליף PGD.

האם צמחי מרפא יכולים לשפר איכות הביציות?

כן זה אפשרי, צריך לקחת בחשבון 

שהתהליך לוקח לפחות 3 חודשים.

שאלות ותשובות נפוצות

בהחלט, יש צמחי מרפא רבים שיכולים לעזור ולסייעה לנו בנושא הסדרת הביוץ הנגרם מסיבות שונות.
חשוב לשלב תזונה נכונה, במיוחד במקרים של שחלות פוליציסטיות.

כן. הפלות יכולות להיגרם מסיבות רבות ומגוונות.
הדבר הכי חשוב זה להבין מה מקור הבעיה, האם זה בגלל סטרס? הספקת דם לקויה?בלוטת התריס לא
מאוזנת? בעיה באיכות הזרע? ביצית או הרירית?

ברגע שמבינים את מקור הבעיה ניתן להתאים צמחי מרפא, שיכולים לסייעה לפתרון הבעיה הקיימת.

זה מאוד אינדיבידואלי. במקרים מסוימים כן, יכולים לעזור להיקלט באופן טבעי ולמנוע צורך להגיע לטיפולי IVF. תמיד קודם כל כדאי להתחיל ולנסות טיפול טבעי, ואם לא ילך, לעבור לטיפול IVF בשילוב עם צמחי מרפא.
לעומת זאת יש מקרים, לדוגמא כמו רחם ללא חצוצרות, שבמקרה כזה טיפול טבעי לא יכול לעזור ולכן כדאי לפנות ישר ל-IVF.בכל מקרה חשוב לעשות אבחון ע”י איש מקצוע, ולכל אישה יומלץ תהליך שונה לפי הצרכים שלה.

לא. יכולים לתמוך בתהליך, אבל אין ברפואה טבעית משהו שיכול להחליף PGD.

ממש לא, תזונה מותאמת לכל אחת באופן אישי.

כן זה אפשרי, צריך לקחת בחשבון שהתהליך לוקח לפחות 3 חודשים.

המלצות​

דלקת ופוריות

דלקת  ופוריות

בעשור האחרון דלקת נחקרת כגורם שפוגע בפוריות מחקרים קודמים הראו מדדי דלקת מוגברים בבדיקות של מטופלות במרפאות פוריות. במיוחד נחקרו השמנה ודלקות באזור הפה ,מצבים בהם יש דלקת שנחשדת כגורם

להמשיך קריאה »

Q10 ופוריות האישה

האם Q10 עוזר לבעיות פוריות? באיזה מקרים Q10  יכול לסייע? איזה סוג Q10  הכי מומלץ? מה המינון המומלץ של Q10? ומתי כדאי להימנע מנטילת Q10? Q10 – הוא קואנזים –

להמשיך קריאה »